Liderki o krok od zwycięstwa

Pruszkowskie Liderki już po raz piąty w tym sezonie musiały przełknąć gorycz porażki w meczu wyjazdowym. Tym razem lepsze od podopiecznych Jacka Rybczyńskiego okazały się koszykarki SMS PZKosz Łomianki.

Jako pierwsza punkty w spotkaniu zdobyła Nowocin. Przez kolejne sześć minut do kosza trafiały tylko gospodynie. Zawodniczki SMS PZKosz wypracowały sobie w pierwszej odsłonie ośmiopunktową przewagę – 21:13. Kolejna kwarta to pogoń Liderek. Na parkiecie szalała Anna Dąbek, która trafiała niemalże z każdej pozycji. Gospodynie stanęły na dwie minuty przed końcem. Wykorzystały to zawodniczki z Pruszkowa. Celny rzut Mysińskiej za dwa punkty sprawił, że Liderki na półmetku prowadziły 40:39.

Trzecia odsłona układała się po myśli przyjezdnych. Po rzucie Nowocin było 45:39. Gospodynie pierwsze punkty zdobyły dopiero po upływie trzech minut. W trzeciej kwarcie obie ekipy raziły nieskutecznością, jednak w lepszych nastrojach do ostatniej odsłony przystępowały Liderki, które prowadziły – 50:47. Przyjezdne pewnie zmierzały do zwycięstwa. Cztery minuty przed końcem miały dziesięć punktów przewagi – 58:48. Jednak do końca spotkania zdobyły zaledwie trzy oczka po rzucie Nowocin. Rywalki ruszyły do odrabiania strat i zrobiły to z nawiązką.

Wydawało się, że Liderki mają zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, jednak w ostatnich minutach nie potrafiły zdobyć punktów. Dodatkowo faulowały i notowały straty. Koszykarki z Łomianek takiej szansy zmarnować nie mogły.

Najwięcej punktów w meczu zdobyła Anna Dąbek – 20.

SMS PZKosz Łomianki – PTS Lider Pruszków 61:59 (21:13, 18:27, 8:10, 14:9)