Liderki gromią na wyjeździe

Koszykówka

Pruszkowskie Liderki nie pozostawiły koszykarkom SMS PZKosz II Łomianki żadnych złudzeń. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego rozgromiły rywalki 67:41.

Zwycięstwo przyjezdnych ani przez chwilę nie było zagrożone. Liderki od początku dyktowały warunki gry i z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. Zespół z Łomianek jedynie w pierwszej kwarcie był w stanie nawiązać wyrównaną walkę z ekipą gości. Liderki wygrały 19:14. Jednak już w drugiej odsłonie powiększyły swoją przewagę o osiem punktów. Na półmetku rywalizacji Lider prowadził 40:27.

W kolejnych dwóch kwartach SMS rzucił zaledwie 14 punktów. Liderki nie oszczędzały rywalek i powiększyły przewagę. W ostatecznym rozrachunku przełożyło się to na okazałe zwycięstwo. Lider wygrał różnicą 26 punktów.

Przyjezdne mogą pochwalić się dobrą skutecznością z gry. Liderki trafiły ponad 40 proc. rzutów. Z kolei skuteczność gospodyń rysowała się na poziomie 27,5 proc. Najwięcej punktów w spotkaniu z drużyną z Łomianek rzuciła Anna Dąbek –  28.

Lider odniosły trzecie zwycięstwo w tym sezonie na wyjeździe. Ekipa z Pruszkowa zajmuje 7. miejsce w I lidze z dorobkiem 28 punktów. Na ten wynik złożyło się dziewięć zwycięstw. Lider zanotował dziesięć porażek.

SMS PZKosz II Łomianki – PTS Lider Pruszków 41:67 (14:19, 13:21, 7:15, 7:12)