Liderki gromią na wyjeździe

Koszykówka

Pewna wygrana Lidera Pruszków. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego w spotkaniu wyjazdowym pokonały SMS PZKosz II Łomianki 64:47.

Przyjezdne lepiej rozpoczęły spotkanie – 4:0, ale nieco się rozluźniły i po chwili gospodynie po „trójce” Ryng prowadziły 7:4. SMS wrzucił drugi bieg i odjechał Liderkom – 8:12. Dwie ostatnie minut należały do przyjezdnych, które odrobiły straty – po 18.

W drugiej kwarcie zespół z Pruszkowa mozolnie budował swoją przewagę. Łomianki starały się iść „łeb w łeb”, jednak w ostatnich dwóch minutach były bezradne. Na półmetku Lider prowadził 35:27.

Trzecia odsłona to popis nieskuteczności i błędów z obu stron. Jednak przyjezdne odjechały rywalkom i zwycięstwo miały na wyciągnięcie ręki – 51:35. Ostatnia kwarta wyrównana, Liderki nie dały wydrzeć sobie zwycięstwa.

Najwięcej punktów dla Lidera zdobyła Katarzyna Szyller – 19.

SMS PZKosz II Łomianki – PTS Lider Pruszków 47:64 (18:18, 9:17, 8:16, 12:13)