Liderki górą

Koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków w środowy wieczór pokonały rywalki z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Mecz rozegrany w pruszkowskiej Hali Znicz zakończył się wynikiem 90:52.

Zwycięstwo Liderek nie jest zaskoczeniem. Drużyna z Aleksandrowa zajmuje ostatnie miejsce w grupie A, notując same porażki. W poprzednim starciu w pruszkowskimi koszykarkami także musiała uznać ich wyższość. Liderki wygrały wówczas z dużą przewagą 119:36. Zespołu UKS Basket nie można jednak lekceważyć. W swoim składzie ma bowiem 18-letnią Martynę Leszczyńską, jedną z najlepiej rzucających Ligi.

Środowy mecz nie pozostawił jednak wątpliwości kto w tym starciu jest górą. Liderki uciekły swoim przeciwniczkom na bezpieczną odległość punktową już w pierwszej kwarcie, zakończonej wynikiem 28 do 13. Po drugiej części meczu tablica pokazała 51:22. Trzecia kwarta nie przyniosła zaskoczenia i zakończyła się 75:41. Ostatnia część meczu to już kropka nad i Liderek.