Liderki dostały lanie

Grot Alles Pabianice rozbił pruszkowskie Liderki. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego przegrały różnicą 20 punktów.

Żaden zespół nie potrafi powstrzymać w tym sezonie drużyny z Pabianic na jej terenie. Grot Alles rozegrał u siebie sześć spotkań i wszystkie wygrał. Z kolei bolączką Liderek są mecze wyjazdowe. W tym sezonie ekipa z Pruszkowa wygrała tylko jedno spotkanie na obcym terenie.

Liderki jechały z nadziejami do Pabianic. Wszystkie chciały wygrać i sprawić miły prezent Annie Dąbek, która w sobotę, 9 stycznia, obchodziła 32 urodziny. W Pabianicach dała popis umiejętności i rzuciła 22 punkty, co dało jej miano najlepiej punktującej zawodniczki spotkania. Problem w tym, że nie miała wsparcia w koleżankach. Tylko Dąbek rzuciła więcej niż 10 punktów w barwach Lidera, a w ekipie Grot Alles barierę tę przekroczyły cztery zawodniczki.

Gospodynie już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie dziesięciopunktową przewagę – 23:13 i w kolejnych odsłonach mogły kontrolować przebieg gry. Koszykarki Grot Alles imponowały skutecznością z linii rzutów wolnych. Trafiły 24 z 30 prób. Liderki często faulowały, a gospodynie nie miały problemów, aby wykorzystać nadarzającą się szansę. Przyjezdne okazały się lepsze jedynie w ostatniej kwarcie. Udało im się wygrać różnicą dwóch oczek, ale w całym spotkaniu do rywalek zabrakło im aż 20 punktów.

Lider Pruszków w 13 ligowych spotkaniach zdobył 19 punktów.

Grot Alles Pabianice – PTS Lider Pruszków 73:53 (23:13, 12:7, 19:12, 19:21)