Lider ponownie triumfuje

Pruszkowskie koszykarki sprawiły zarówno kibicom jak i sobie miły prezent gwiazdkowy. W ostatnim w tym roku spotkaniu pokonały drużynę INEA AZS Poznań.

Mecz od samego początku był popisem umiejętności pruszkowskiego klubu. Poznanianki potrafiły dotrzymać kroku naszym koszykarkom jedynie do połowy pierwszej kwarty. Wtedy po raz ostatni w tym meczu na tablicy pojawił się wynik remisowy (10:10). W dalszej części tej odsłony to Liderki przejęły inicjatywę na parkiecie i wyszły na siedmiopunktowe prowadzenie.

Kolejne kwarty również przebiegały pod dyktando pruszkowianek. Po 25 minutach gry Liderki prowadziły 40:27. Przy takim wyniku wydawało się, że zapewniły sobie pewne zwycięstwo. Jednak koszykarki z Poznania walczyły do ostatniej minuty. Pod koniec trzeciej kwarty ponowienie traciły zaledwie siedem oczek do gospodyń.

W ostatniej odsłonie gry to właśnie zawodniczki AZSu przejęły inicjatywę na parkiecie. Ostatnie sekundy spotkania były bardzo emocjonujące. Poznanianki miały okazje doprowadzić do remisu jednak doskonale dysponowana Brittany Denson wykazała się niezwykłym opanowaniem i zdobyła cenne punkty dla Liderek w końcówce meczu. Mcz zakończył się wygraną Lidera 58:55
Lider Pruszków – INEA AZS Poznań 58:55 (17:10, 13:11, 14:16, 14:18)

Lider Pruszków: Bernice Mosby 12, Alicja Bednarek 11, Adrianne Ross 9, Aleksandra Chomać 8, Martyna Koc 7, Brittany Denson 6, Magdalena Skorek 5, Katarzyna Bednarczyk 0, Paulina Antczak 0, Katarzyna Cymmer 0, Mirela Pułtorak 0.

INEA AZS Poznań: Weronika Idczak 19, Agnieszka Makowska 12, Żaneta Durak 7, Chinyere Ukoh 7, Aneta Kotnis 6, Joanna Kędzia 2, Elżbieta Mowlik 2, Patrycja Mazurczak 0.