Lider pokonał Mistrza Polski

W minioną niedziele PTS Lider Pruszków zmierzył się z drużyną Mistrza Polski Lotosem Gdynia. Pruszkowski klub pokonał na wyjeździe swojego rywala 69:63.

Początek spotkania pokazał, że cała rozgrywka będzie bardzo emocjonująca. Liderki rozpoczęły od prowadzenia 4:0, dodatkowo dobrze radziły sobie z zatrzymaniem ataków gospodyń. W trakcie spotkania, żaden z zespołów nie był w stanie wypracować dużej przewagi. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15:17 dla Lidera. Niestety w drugiej odsłonie gry to gospodynie wykazały się lepszą skutecznością i obie drużyny zeszły do szatni przy stanie 36:33 dla Lotosu.

Po przerwie oba zespoły weszły na parkiet mocno zmotywowane. Jednak to Liderkom szybciej udało się opanować emocje. Pruszkowianki dzięki dobrej grze doprowadziły do wyrównania. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 50:50. W ostatniej części spotkania koszykarki z Gdyni były doskonale blokowane przez Liderki, które mozolnie zdobywały punkt po punkcie. Ogromny upór pruszkowskich koszykarek sprawił, ze udało im się wyjść na 6 punktowe prowadzenie.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 63:69 dla PTS Lider Pruszków. Tym samym nasz zespół pokonał drużynę Mistrza Polski.