Lider piątym zespołem w ekstraklasie

Koszykówka

Największy sukces w historii klubu powtórzyły koszykarki Matizolu Lidera Pruszków, które w ostatnim meczu sezonu pokonały na wyjeździe Row Rybnik. Dzięki tej wygranej pruszkowianki zajęły piąte miejsce na koniec rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy w sezonie 2011/2012.

W pierwszej potyczce o 5. miejsce KK ROW przegrał z Liderem różnicą aż 21 punktów. Wydawało się, że takiej straty nie da się odrobić i to potwierdziło się na parkiecie.

Rewanżowy mecz w Rybniku rozpoczął się od akcji Chomać i Trofimovej a więc zawodniczek, które kiedyś reprezentowały barwy drużyny z Rybnika. Do remisu doprowadziła Valentine. Ta sama koszykarka wyprowadziła KK ROW na pierwsze prowadzenie w meczu. Do końca inauguracyjnej kwarty trwała walka kosz za kosz. Tuż przed upływem 10 minuty meczu punkty zdobyła Wielebnowska i druga kwarta rozpoczynała się od wyniku 16:16.

Valentine trafiając spod kosza wyprowadziła ponownie swój zespół na prowadzenie. Lider odzyskał je dzięki trójce Koehn. Kolejne minuty to wyrównana gra i wynik oscylujący wokół remisu. Końcówkę drugiej kwarty dużo lepiej rozegrały przyjezdne. Znakomicie w tym okresie gry prezentowała się Williams, dzięki której Lider wypracował sobie siedmiopunktową przewagę. Na przerwę obie ekipy schodziły przy prowadzeniu gości 37:30.

Po zmianie stron rybniczanki próbowały odrobić straty. Po trójce Rack traciły już tylko dwa punkty. Ale ta różnica okazał się już nie do przeskoczenia. Przed ostatnimi dziesięcioma minutami meczu i sezonu przyjezdne prowadziły 46:40.

Czwartą kwartę bardzo agresywnie rozpoczął KK ROW. Po punktach Valentine i Harris na tablicy było 46:45 dla Pruszkowa. Wtedy o czas poprosił trener przyjezdnych. Po nim trafiła Harris i rybniczanki odzyskały prowadzenie. Nie na długo jednak. Do kosza trafiły bowiem Trofimowa oraz Williams i Lider wygrywał 51:47. Przy stanie 55:50 dla gości o przerwę na żądanie poprosił Kazimierz Mikołajec. Do końca meczu było wtedy 4 minuty i 30 sekund. Lepiej ten czas wykorzystały rybniczanki, które dzięki punktom Gawor, Harris i Suknarowskiej doprowadziły do wyniku 56:57. Na więcej nie starczyło czasu i to ostatecznie Matizol Lider mógł się cieszyć ze zwycięstwa w tym meczu.