Lider bliżej piątego miejsca

Koszykówka

Cenne ośmiopunktowe zwycięstwo w Gorzowie Wlkp. nad AZS PWSZ zanotowały koszykarki Matizolu Lidera Pruszków w pierwszym spotkaniu o miejsca 5–8 w Ford Germaz Ekstraklasie. Rewanż w sobotę w Pruszkowie.

Zespół Matizolu Lidera Święta Wielkanocne spędził pracowicie. To zaangażowanie treningowe odpłaciło się podczas meczu z AZS PWSZ. Podopieczne Adama Prabuckiego rozegrały rewelacyjną pierwszą połowę. Po 20 minutach gry ich przewaga wynosiła 13 punktów, głównie za sprawą rewelacyjnie dysponowanej rzutowo Laurie Koehn. Amerykanka trafiła pierwszych sześć z siedmiu rzutów za trzy punkty, już do przerwy uzyskując 24 punkty.

Po zmianie stron najlepsza punktująca pruszkowskiego zespołu nie uzyskała już żadnego punktu, ale wyręczyły ją pozostałe koleżanki. 15 minut na zdobycie 10 punktów potrzebowała Anna Wielebnowska, która dodatkowo miała cztery zbiórki. 13 punktów i osiem asyst miała zaś Sydney Colson.

Lider po zmianie stron stracił część swojej przewagi, ale ani razu nie przegrywał. Ostatecznie pruszkowianki wygrały różnicą ośmiu punktów, dzięki czemu przed meczem rewanżowym są w korzystniejszej sytuacji niż rywalki. Do walki o piąte miejsce przystąpi bowiem zespół lepszy w dwumeczu.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. – Matizol Lider Pruszków 68:76 (16:24, 19:24, 18:16, 15:12)

Gorzów: Agnieszka Skobel 20 pkt., Paris Johnson 18, Lyndra Weaver 13, Allison Smalley 12, Agnieszka Kaczmarczyk 3, Katarzyna Jaworska 2, Claudia Trębicka 0

Lider: Laurie Koehn 24 pkt., Sydney Colson 13, Anna Wielebnowska 10, Ugochukwu Oha 8, Natalia Trafimawa 6, Anna Pietrzak 5, Paulina Rozwadowska 4, Angelina Williams 4, Aleksandra Chomać 2, Alicja Bednarek 0, Olivia Tomiałowicz 0.