Lider awansował w Pucharze Polski

​Matizol Lider Pruszków zagra w drugiej rundzie rozgrywek Pucharu Polski. Zgodnie z przewidywaniami pruszkowianki pokonały na wyjeździe MKK Siedlce. O sukcesie naszego zespołu przesądziła czwarta kwarta meczu.

– Potraktowaliśmy to jako bardzo mocny sparing. Gospodynie nadzwyczaj mocno nam się przeciwstawiły, ale udało się wygrać i jestem zadowolony – ocenił spotkanie trener Adam Prabucki.

Przed rozpoczęciem ostatniej kwarty Matizol Lider prowadził tylko 46:45, ale szybko rzucił dziewięć punktów z rzędu i tym samym uzyskał przewagę, którą tylko powiększał. Zaledwie 13 minut na zdobycie 14 punktów potrzebowała Kiara Buford, skuteczna była też Agnieszka Kaczmarczyk (16 pkt i 9 zbiórek).

Bardziej doświadczone pruszkowianki zdominowały zwłaszcza pole trzech sekund, zbierając łącznie aż o 18 piłek więcej niż rywalki, w tym 19 na atakowanej tablicy. Wśród pruszkowianek każda z koszykarek zanotowała na swoim koncie przynajmniej jedną zbiórkę, a do tego zespół miał tylko 9 strat.

Niestety w ataku nie zdołała się jeszcze przełamać Sydney Colson (0/4 z gry i 1 asysta), ale z powodzeniem zastąpiła ją Anna Pietrzak (9 pkt, 3 asysty). Na uwagę zasługuje występ doświadczonej Małgorzaty Jurkowskiej. Podkoszowa MKK z 25 punktami i 9 zbiórkami została najlepszą zawodniczką meczu.

To był niezwykle pracowity dzień zwłaszcza dla Todora Mołłowa. Szkoleniowiec siedlczanek po zakończonym spotkaniu z Matizolem Liderem poprowadził PWiK Piaseczno podczas meczu z MKK Siedlce w ramach Intermarche Basket Cup. Jego zespół to spotkanie również przegrał.

Rywala w drugiej rundzie Pucharu Polski pruszkowianki poznają w przyszłym tygodniu.

MKK Siedlce – Matizol Lider Pruszków 52:74 (24:21, 13:14, 8:11, 7:28)

MKK Siedlce: Małgorzata Jurkowska 25 (9 zbiórek), Katarzyna Furdak 14 (8 asyst), Grażyna Witkoś 4, Marta Urbaniak 4, Weronika Toporowska 3, Lucyna Kotonowicz 2, Dominika Paczkowska 0, Zuzanna Niedziółka 0, Dominika Prochenka 0

Lider: Agnieszka Kaczmarczyk 16 (9 zbiórek), Kiara Buford 14, Paulina Rozwadowska 11 (7 zbiórek), Anna Pietrzak 9, Briana Gilbreath 8, Paulina Antczak 6 (7 zbiórek), Kali Bennett 4, Barbara Głocka 2, Marta Jujka 2, Sydney Colson 2, Justyna Grabowska 0.