Lider za mocny

Piłka Nożna

Nie udało się piłkarzom Znicza Pruszków wywalczyć choćby punktu na boisku prowadzącej w tabeli Pogoni Siedlce. Żółto-czerwoni przegrali w spotkaniu 27.kolejki II ligi 0:1.

W mecz lepiej weszli siedlczanie. Już w 5. minucie przed szansą strzelenia gola stanął Cezary Demianiuk, ale jego strzał obronił Michał Bigajski. Dwie minuty później blisko bramki był Znicz, ale strzał Artura Januszewskiego powędrował nad poprzeczką. Wkrótce Adrian Paluchowski dobrym podaniem obsłużył Karola Grudniewskiego, ale pomocnik Znicza został w ostatniej chwili zablokowany.

Kolejne minuty pierwszej połowy upływały, a żaden z zespołów nie osiągał przewagi sytuacyjnej. W 24. minucie na strzał zdecydował się Samuelson Odunka, ale dobrze interweniował Michał Bigajski. Tuż przed przerwą na strzał głową zdecydował się natomiast Adrian Paluchowski, ale piłka ostatecznie minęła bramkę Pogoni. Na początku drugiej odsłony groźnie zaatakowali gospodarze. W 48. minucie piłkę w pole karne Znicza dośrodkował Krystian Wójcik, ale niecelnie główkował Demianiuk.

Kluczowa dla wyniku spotkania okazała się akcja z 78. minuty. Na bramkę Bigajskiego uderzył bardzo aktywny w tym meczu Cezary Demianiuk i tym razem pokonał pruszkowskiego golkipera.

Mimo porażki w Siedlcach, Znicz zachował kontakt punktowy z czołówką tabeli. Ma 42 oczka i traci tylko dwa do trzeciej w klasyfikacji Limanovii Limanowa.