Lider rozbił Znicza Basket

W 16. kolejce I ligi koszykówki mężczyzn Znicz Basket Pruszków przegrał z Max Elektro Sokół Łańcut 66:84.

Lider rozgrywek nie zwykł przegrywać na własnym parkiecie. W tym sezonie Max Elektro Sokół zanotował tylko jedną porażkę u siebie. Z kolei Znicz Basket dobrze czuje się na wyjazdach, gdzie odniósł trzy zwycięstwa. Tym razem radości w szeregach pruszkowskich koszykarzy nie było.

Pierwsza kwarta wyrównana, jednak minimalnie lepsi byli gospodarze – 27:24. W kolejnej odsłonie lider I ligi zaczął budować przewagę i Znicz Basket znalazł się pod ścianą. Podopieczni Marka Zapałowskiego prowadzili wyrównaną walkę w trzeciej kwarcie, ale w ostatniej przegrali ośmioma punktami, co przypieczętowało triumf Max Elektro Sokół 84:66.

Po 13 punktów dla Znicza Basket zdobyli Andrzej Paszkiewicz i Tomasz Madziar.

Max Elektro Sokół Łańcut – MKS Znicz Basket Pruszków 84:66 (27:24, 22:14, 15:16, 20:12)