Lider pokonał Mon-Pol

Liderki po raz dziewiąty zaprezentowały się przed własną publicznością i odniosły szóste zwycięstwo w sezonie. Ekipa z Pruszkowa pokonała Mon-Pol Płock 72:64.

Pierwsze punkty w spotkaniu zdobyła Anna Dąbek. Liderki od początku prezentowały się lepiej i budowały swoją przewagę, która sięgnęła ośmiu oczek – 16:8. Pierwszą kwartę gospodynie zakończyły prowadzeniem 19:13. W drugiej odsłonie płocczanki robiły wszystko, aby zmniejszyć straty i zbliżyły się do Liderek – 33:32. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego nie dały się dogonić i ponownie „odjechały” rywalkom. Na przerwę schodziły prowadząc 42:34.

Trzecia odsłona zdecydowanie najlepsza w wykonaniu Mon-Polu. Ekipa z Płocka ruszyła do ataku, odrobiła straty i po rzucie Kotonowicz wyszła na prowadzenie – 43:42. Liderki nie pozwoliły przyjezdnym na zbyt wiele. Szybko odrobiły straty. Drużyna z Płocka wygrała trzecią kwartę, jednak przed ostatnią odsłoną traciła do Liderek pięć punktów – 52:57.

Mon-Pol nie odpuszczał. Początek czwartej kwarty niezwykle zacięty i wyrównany. Celna trójka Kotonowicz sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis – po 60. Ostatnie punkty zespół z Płocka zdobył dwie minuty przed końcem spotkania. Z kolei Liderki trafiały kolejne rzuty i wygrały zdecydowanie – 72:64.

Do triumfu ekipę z Pruszkowa poprowadziły Anna Dąbek i Katarzyna Agnieszczak, które rzuciły po 16 punktów. Z kolei w Mon-Polu wyróżniła się Lucyna Kotonowicz – 16 „oczek”.

PTS Lider Pruszków – Mon-Pol Płock 72:64 (19:13, 23:21, 15:18, 15:12)