Lider pokonał Lidera

AZS Uniwersytet Warszawski po raz drugi w tym sezonie zbyt mocny dla koszykarek Lidera Pruszków. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego przegrały 53:65.

To jedenasta porażka Liderek w tym sezonie. Ekipa z Pruszkowa przegrała siódme spotkanie na wyjeździe, choć w meczu z AZS-em początek był obiecujący. Liderki prowadziły po pierwszej kwarcie różnicą dwóch punktów i nie zamierzały ustąpić. Oba zespoły miały podobną skuteczność rzutów z gry, która nie przekraczała 40 proc. Przyjezdne okazały się lepsze w elemencie rzutów osobistych. Lider zanotował 70, 6 proc. skuteczność, a AZS 57,1 proc..

Wszystko układało się po myśli Liderek. Na półmetku zespół z Pruszkowa prowadził 29:27, jednak trzecia kwarta zmieniła obraz gry. AZS zdobył jedenaście punktów z rzędu i przejął inicjatywę. Liderki miały problemy z celnością rzutów, a rywalki konsekwentnie powiększały przewagę.

Przed ostatnią odsłoną AZS miał przewagę dwunastu punktów. W czwartej kwarcie Liderki wróciły do gry, jednak nie były w stanie odrobić strat. AZS wygrał osiemnasty mecz w sezonie.

Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobyła Anna Dąbek – 19. Liderki w tabeli zajmują 7. miejsce z dorobkiem 29 punktów.

AZS Uniwersytet Warszawski –  PTS Lider Pruszków 65:53 (12:14, 15:15, 23:9, 15:15)