Lider odwrócił losy meczu

Lider Pruszków pokonał SMS PZKosz II Łomianki 51:36, choć na półmetku rywalizacji przegrywał ośmioma punktami.

De facto spotkanie „rozkręciło” się w trzeciej partii. Na początku drużyny nie prowadziły widowiskowej gry. Warto zaznaczyć, że w drugiej kwarcie oba zespoły zdobyły tylko 12 punktów. Co istotne, w całym meczu Lider oddał 53 rzuty z gry, z czego trafił 20, co dało skuteczność na poziomie 37,7 proc. SMS zanotował 32,7 proc.

Na półmetku Liderki przegrywały, ale w trzeciej kwarcie odrobiły straty i przed ostatnią odsłoną był remis – po 29. Kolejne minuty pod dyktando podopiecznych Jacka Rybczyńskiego, które praktycznie zmiotły rywalki z parkietu i wygrały 51:36.

Najwięcej punktów dla Lidera zdobyła Alicja Minczewska – 20.

PTS Lider Pruszków – SMS PZKosz II Łomianki 51:36 (9:13, 4:8, 16:8, 22:7)