Lider na pozycji lidera

Kolejne zwycięstwo zespołu Panattoni Europe Lider Pruszków. Dzięki wygranej w starciu z VBW GTK II Gdynia, ekipa prowadzona przez Jacka Rybczyńskiego zajmuje 1. miejsce w tabeli I ligi koszykówki kobiet.

Dwa punkty Sobczyńskiej na otwarcie spotkania, a później przyjezdne pokazały pazur. Celny rzut za trzy Stawińskiej i zespół z Gdyni prowadził 17:7. Liderki walczyły, ale popełniały błędy i faulowały. Z kolei rywalki punktowały i pierwszą kwartę zakończyły w wyśmienitych nastrojach –  28:12.

Druga odsłona rozczarowała. Długimi fragmentami drużyny nie potrafiły trafić do kosza. Dopiero w końcówce rywalizacja nieco ożywiła się, ale w kwestii wyniku nic się nie zmieniło. Liderki przegrywały 25:36. Trzecią odsłonę mocnym akcentem rozpoczęły gospodynie. Po trafieniu Szumełdy-Krzyckiej przegrywały 31:36. Gdynianki broniły się, ale z każdą minutą Liderki były coraz bliżej. Przed ostatnią kwartą gospodynie traciły do rywalek zaledwie punkt – 45:46.

Czwarta odsłona zacięta, ale w końcu Liderki uciekły VBW GTK. Celny rzut Szumełdy-Krzyckiej dały gospodyniom pięciopunktową przewagę – 57:52. Zacięta walka trwała do samego końca, ale Liderki utrzymały bezpieczną przewagę i zanotowały trzecią wygraną w sezonie.

Najwięcej punktów dla ekipy z Pruszkowa zdobyła Oliwia Szumełda-Krzycka – 29.

Panattoni Europe Lider Pruszków – VBW GTK II Gdynia 67:60 (12:28, 13:8, 20:10, 22:14)