Lider lepszy od Lidera

Piąta porażka w sezonie Lidera Pruszków. Zespół Jacka Rybczyńskiego przegrał z SMS PZKosz Łomianki 50:56.

Gospodynie zdecydowanie rozpoczęły spotkanie i po trójce Makurat prowadziły 13:4. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Łomianek – 16:11. Kolejne minuty to wyrównana walka. W trzeciej odsłonie po stronie Lidera pojawiła się nadzieja. Dwa celne rzuty wolne Szyller i przyjezdne wyszły na prowadzeni – 30:29. SMS odrobił straty i przed ostatnią odsłoną miał dwa punkty przewagi – 36:34. W czwartej kwarcie gospodynie zwiększyły przewagę i wygrały 56:50. Drużyna z Łomianek zajmuje 1. miejsce w tabeli.

Najwięcej punktów dla Lidera zdobyła Agata Ostrowska – 12.

Spotkanie z SMS-em było ostatnim tegorocznym występem pruszkowianek. Liderki wygrały sześć meczów, zanotowały pięć porażek i zapisały na swoim koncie 17 punktów. Kolejne spotkanie podopieczne Jacka Rybczyńskiego zagrają 7 stycznia w Pruszkowie. Lider podejmie Grot Mobilis Pabianice.

SMS PZKosz Łomianki – PTS Lider Pruszków 56:50 (16:11, 13:13, 7:10, 20:16)