LIDER-ki ponownie zwyciężają

Koszykówka

Liderki nadal niepokonane! W czwartym meczu pruszkowianki zwyciężyły zespół SMS-u PZKosz Łomianki. Po tym spotkaniu zespół z Pruszkowa jako jedyny w naszej grupie nie ma na swoim koncie żadnej przegranej.

NLO Nr 71 SMS PZKosz Łomianki, bo tak brzmi pełna nazwa naszego ostatniego rywala, to klub prowadzony pod auspicjami Polskiego Związku Koszykówki. Dzięki tej współpracy do Łomianek co roku z terenu całej Polski napływa grupa najzdolniejszych koszykarek młodego pokolenia. Drużyna z Łomianek w tym sezonie wystawiła dwa zespoły – zarówno w pierwszej, jak i drugiej lidze. Do wczoraj drugoligowy zespół SMS-u, podobnie jak Lider, nie doznał porażki w lidze. W swoich pierwszych meczach koszykarki z Łomianek pokonywały kolejno MKK II Siedlce (113:26) oraz Polonię II Warszawa (71:45).

Pierwsze minuty spotkania pokazały, że środowy pojedynek nie będzie należał do łatwych. Koszykarki obu zespołów rozpoczęły rozgrywkę z dużym animuszem. Od początku żadnej z drużyn nie udawało się narzucić swojego stylu gry, a tym bardziej wypracować większej przewagi punktowej. Dwukrotnie na prowadzenie wychodziły zawodniczki z Łomianek, jednak za każdym razem Liderki niwelowały te straty. Dopiero po około pięciu minutach gry pruszkowiankom udało się odskoczyć od rywalek, a kwartę zakończyły z dziesięciopunktową przewagą. W kolejnych częściach grającym zrywami Liderkom udawało się utrzymywać przewagę w granicach 10-15 punktów. Najwięcej emocji przyniosła kibicom ostatnia odsłona. Zawodniczki SMS-u czując presję upływającego czasu zdecydowały się na agresywniejszą obronę, niekiedy na całym boisku. Przyniosło to efekty, gdyż w grze Liderek można było zauważyć więcej chaosu i przypadkowości w przeprowadzanych akcjach. SMS PZKosz który wyczuł swoją okazję, zaczął systematycznie zmniejszać straty do Lidera. W ciągu siedmiu minut czwartej kwarty koszykarki SMS-u odrobiły dziesięć punktów i tylko dwa dzieliły je od doprowadzenia do remisu. Stan ten utrzymywał się przez kilkadziesiąt sekund, kiedy to oba zespoły grały punkt za punkt. Dla losów spotkania ważne okazały się rzuty wolne, których nie wykorzystały młode koszykarki z Łomianek (jeden celny na cztery oddane) na nieco ponad minutę przed końcem. Rzuty osobiste pozwoliły złapać drugi oddech Liderkom, które po chwili wyprowadziły akcję na prowadzenie 70:65. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 73:67.

LIDERNLO 71 SMS PZKosz Łomianki 73: 67
(24:14, 14:13, 16:15, 19:25)

LIDER: Kamila Petryka 17, Klaudia Babecka 15, Daria Doga 11, Katarzyna Agnieszczak 10, Anna Karasek 7, Katarzyna Dąbrowska 5, Jolanta Nowocin 3, Maja Stachura 3, Katarzyna Miłobędzka 2, Agata Bobrowska 0, Anna Mierzejewska 0, Kamila Dylicka 0.

SMS: Weronika Nowakowska 18, Julia Niemojewska 16, Karolina Podkańska 13, Karolina Stawińska 7, Paulina Zając 6, Ewa Bacik 3, Pola Dmochowicz 2, Anna Makurat 2, Natalia Ryng 0, Katarzyna Bogucka 0.