Lider gromi w stolicy

Koszykówka

Lider Pruszków odniósł efektowne zwycięstwo pokonując w Warszawie miejscowy SKS 89:36.

Co prawda wynik otworzyły gospodynie, jednak Liderki szybko wyrównały i systematycznie powiększały przewagę. Pierwsza kwarta zakończyła się 13-punktowym prowadzeniem pruszkowianek, a w kolejnej odsłonie nasz zespół dołożył następne 16 „oczek”.

Przez moment wydawało się, że Lider będzie w stanie przekroczyć barierę 100 punktów. Miejscowe jednak ostatnie minuty zagrały zdecydowanie lepiej w obronie i w efekcie ekipa z Pruszkowa musiała obejść się smakiem. Mimo to rezultat 89:36 budzi uznanie i jest dobrym prognostykiem przed kolejnym ligowym starciem.

A kolejny mecz rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę (9 bm.). W hali Gimnazjum nr 3 Lider podejmie MKK II Siedlce. Początek meczu zaplanowano na godz. 16.00.

SKS 12 Warszawa – Lider Pruszków 36:89 (9:22, 8:24, 10:26, 9:17)

Punkty dla Lidera: Nowocin 17, Stachura 17, Agnieszczak 15, Doga 10, Babecka 9, Miłobędzka 6, Dąbrowska 5, Karasek 4, Petryka 4, Bobrowska 2, Mierzejewska 0.