Liczy się tylko zwycięstwo

Koszykówka

Zawodniczki Lidera Pruszków mają powody do zadowolenia. W sobotnim spotkaniu podopieczne Jacka Rybczyńskiego rozgromiły rezerwy Polonii Warszawa, pokonując rywalki 107:48.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały jak bardzo różnią się od siebie oba zespoły. Liderki zdeterminowane i skupione szybko zdominowały parkiet. Praktycznie całe spotkanie było prowadzone pod dyktando pruszkowianek. Co szybko odbiło się na wyniku. Już w pierwszej kwarcie liderki wyszły na 24 punktowe prowadzenie.

W powiększaniu tej przewagi z pomocą przyszły im… rywalki. Rozkojarzenie i liczne błędy warszawianek sprawiły, że podopieczne Jacka Rybczyńskiego mogły wykazać się grą z kontry. Mimo przewagi pruszkowianki mozolnie powiększały przewagę i zmierzały do trzycyfrowego wyniku. Rywalki za wszelką cenę starały się pozostawić po sobie dobre wrażenie. W ostatniej kwarcie zawodniczki Polonii wykorzystały przestój Liderek i odrobiły część strat.

Mecz w Pruszkowie zakończył się wynikiem 107:48.

PTS LIDER Pruszków – SKK Polonia II Warszawa 107:48 (34:10, 26:7, 27:12, 20:19)