Legia rozbiła Pogoń

Piłka Nożna

Aż pięć bramek zaaplikowali Pogoni Grodzisk Mazowiecki piłkarze rezerw Legii Warszawy. Podopieczni duetu Dębiec-Tataj do siatki rywali nie trafili.

Legia po wygranej 4:0 nad Piastem Gliwice zrobiła ogromny krok w kierunku mistrzostwa Polski. Piłkarze rezerw stołecznego klubu nie chcieli być gorsi od pierwszego zespołu i również urządzili sobie kanonadę strzelecką. Ofiarą Legii padła Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Zespół z Al. Mokronoskich zajmuje 13. miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 27 punktów. Pogoń na wiosnę znalazła się w trudnym położeniu i musiała walczyć o wydobycie się ze strefy spadkowej, jednak osiadła w niej na dobre. Mecz z Legią drużynie z Grodziska nie wyszedł. Piłkarze Pogoni byli tłem dla rywala. Biegali po boisku i chcieli coś zrobić, jednak przeciwnik był o dwie klasy lepszy.

Legia szybka ustawiła sobie spotkanie. Wynik meczu w 13. minucie otworzył Tomasz Nawrotka, który wykorzystał rzut karny. Stołeczni konstruowali kolejne akcje i mieli wszystko pod kontrolą. Bramkę na 2:0 zdobył Jarosław Niezgoda. Napastnik okazał się katem grodziskiej drużyny. W drugiej połowie dołożył kolejne dwa trafienia, a wynik w 87. minucie ustalił Michalak.

Pogoń zanotowała trzynastą porażkę w sezonie.

Legia II Warszawa – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 5:0 (2:0)