Kusińska z medalem mistrzostw Polski

Tenis Stołowy

Ogromne osiągnięcie Klaudii Kusińskiej. Tenisistka GLKS Wanzl Scania Nadarzyn sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski seniorek w turnieju singlistek.

23-letnia Kusińska mimo młodego wieku jest już doświadczoną tenisistką. W mistrzostwach Polski seniorek debiutowała jako niespełna czternastolatka. Na pierwszy znaczący sukces Kusińska musiała czekać prawie dziesięć lat.

Przez ten czas szlifowała swoje umiejętności oraz odnosiła kolejne sukcesy. W 2006 roku zdobyła trzy złote medale podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetek. W tym samym roku triumfowała w Polish Youth Open w kategorii kadetek w rywalizacji drużynowej. Kusińska odnosiła także sukcesy na arenie międzynarodowej. Wywalczyła srebro mistrzostw Europy kadetek w grze podwójnej w 2006 roku, a także dwa brązowe medale mistrzostw Europy juniorek w 2009 roku.

Kusińska to podpora GLKS Wanzl Scania Nadarzyn. W tym sezonie rozegrała 19 meczów, z których wygrała 9. Plasuje ją to na 20. miejscu w rankingu indywidualnym Ekstraklasy Kobiet.

W Wałbrzychu Kusińska miała okazję potwierdzić swoje umiejętności w starcie indywidualnym. Mistrzostwa Polski seniorek zakończyła zdobyciem brązowego medalu. Na drodze do finału zawodniczce z Nadarzyna stanęła Li Qian, która wywalczyła tytuł mistrzowski. Warto wspomnieć, że Kusińska w turnieju głównym pokonała swoją klubową koleżankę. W 1/16 finału popularna "Kusa" wygrała z Pauliną Krzysiek 4:1.