Krok Liderek w stronę awansu

Koszykarki Lidera Pruszków znakomicie rozpoczęły zmagania w fazie play-off. W pierwszym spotkaniu pokonały faworyzowany Grot Alles Pabianice 64:51.

W sezonie zasadniczym podopieczne Jacka Rybczyńskiego nie potrafiły znaleźć sposobu na zespół z Pabianic. Grot Alles wygrywał różnicą trzynastu oraz dwudziestu punktów. Ekipa z Pabianic rundę zasadniczą zakończyła na pozycji wicelidera, a pruszkowska drużyna była siódma.

Liderki stanęły przed trudnym wyzwaniem. Grot Alles wygrał wszystkie dziesięć spotkań na własnym terenie. Jednak w końcu znalazł się zespół, który przerwał tę znakomitą passę. Pruszkowskie Liderki zdecydowanie pokonały Grot Alles i zrobiły krok w kierunku awansu do dalszych gier.

Początek meczu nie wskazywał na niespodziankę. Po celnym rzucie Bujniak za trzy punkty gospodynie prowadziły 16:8. Liderki ambitnie walczyły i zmniejszyły straty. Mimo to Grot Alles wygrał pierwszą kwartę 20:16. Druga odsłona to wyrównana walka. Obie drużyny raziły nieskutecznością, jednak Liderki zrobiły krok w kierunku remisu. Na przerwę z dwupunktowym prowadzeniem schodziły gospodynie –  31:29.

Po upływie pięciu minut trzeciej kwarty obraz spotkania uległ zmianie. Karty zaczęły rozdawać przyjezdne. Liderki przejęły inicjatywę, wykorzystywały błędy rywalek i zbudowały sobie bezpieczną przewagę przed ostatnią kwartą –  50:43. Zespół Grot Alles miał ogromne problemy ze skutecznością. Liderki wyglądały lepiej i stopniowo powiększały swoją przewagę. Gospodynie były bezradne. Przyjezdne wykorzystały słabość rywalek i wygrały 64:51.

Gospodynie trafiły zaledwie 13 rzutów z gry. Ich skuteczność wyniosła 28,3 proc. Lider trafił 38,7 proc. wszystkich rzutów.

Ekipę z Pruszkowa do zwycięstwa poprowadziła Anna Dąbek –  20 punktów.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw Lider prowadzi 1:0. Kolejne spotkanie już 19 marca w Pruszkowie.

Grot Alles Pabianice –  PTS Lider Pruszków 51:64 (20:16, 11:13, 12:21, 8:14)