Koziński Mistrzem Polski

Uncategorized

Zawodnik UKS Budo Grodzisk Mazowiecki Wiktor Koziński został Mistrzem Polski! Słowa uznania należą się mu szczególnie, bo był to jego debiut.

To nie lada zaskoczenie nawet dla samego klubu. Wiktor Koziński został Mistrzem Polski w kategorii Junior Młodszy w konkurencji fukugo na zawodach, które odbyły się w ubiegły weekend w Opolu. – Piękny debiut! Piękne poszedł w ślady swojego senseia. Tak samo cztery lata temu wygrał sensei  Jakub Malicki zostawiając w tyle ponad 30 zawodników – czytamy na stronie klubu.

To jednak nie koniec dobrych wieści. Z tytułem Wicemistrzyni Polski w kumite z Opola wróciła sensei Alicja Zalecińska. Niewiele zabrakło by ten tytuł zdobyła w konkurencji fukugo. Ostatecznie jednak zajęła 3. miejsce. Walka w kumite zaowocowała limem pod okiem, ale rywalka nie wygląda lepiej.

W konkurencji fukugo sensei Jakub Malicki przegrał walkę w kitei o 3 m. zajmując miejsce 5-8. W tej konkurencji brało udział ponad 30 zawodników, tak samo zakończyła się walka w konkurencji kumite indywidualne.

Jak występy w Opolu ocenia sam klub? – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych startów – podkreślają przedstawiciele UKS Budo Grodzisk.