KOZERKI OPEN: Polski półfinał turnieju

Tenis

Wiemy już że w finale turnieju tenisowego Kozerki Open 2019 wystąpi Polka. Jednak nazwisko finalistki poznamy dopiero po sobotnich rozgrywkach.

Polski półfinał – tak mecz Mai Chwalińskiej i Katarzyny Piter nazywają organizatorzy turnieju. Maja przez turniej w Kozerkach idzie jak burza. Co więcej w piątek miała nieco lżejszy mecz. Bowiem Słowaczka Vivien Juhaszova przy stanie 6-1, 1-0 dla Polki skreczowała. Rywalka Mai ze względu na chorobę nie była w stanie dokończyć rozgrywki . Mecz Chwalińska -Juhaszova trwał zaledwie 28 minut.

Katarzyna Piter w sobotę na korcie spędziła aż 103 minuty. Polka mierzyła się z rozstawioną w turnieju z numerem drugim Norweżką Ulrikke Eikeri. W pierwszym secie tenisistka ze Skandynawii zaczęła od wyniku 2:0, by w następnych minutach przegrać pięć kolejnych gemów. Piter spokojnie utrzymała wypracowaną przewagę i pewnie triumfowała 6:3. Druga partia zaczęła się bliźniaczo do pierwszej. Norweżka znów wyszła na 2:0 i po kilku minutach roztrwoniła przewagę. Tym razem jednak losy seta decydowały się dopiero w tie breaku. Ostatecznie triumfatorką spotkania została Piter (6-3, 7-6(3)).

Drugi półfinał to starcie Serbki Dejany Radanovic rozstawionej z numerem pięć z turniejową „trójką” Francuzką Tessah Andrianafitrimo.

W sobotę na kortach w Kozerkach zobaczymy również finał rozgrywek debla. O zwycięstwo w turnieju będzie walczyć para Anna Hertel (POL) i Anastasiya Shoshyna (UKR). Ich rywalkami będzie rozstawiona z numerem jeden para norwesko-bułgarska Eikeri/Shinikova. Emocji zatem nie zabraknie.