Kosowski wyrwał zwycięstwo

Tenis Stołowy

Bogoria Grodzisk Mazowiecki udanie zainaugurowała nowy sezon rozgrywek o mistrzostwo Polski w tenisie stołowym. Podopieczni Tomasza Redzimskiego pokonali Odrę Metraco SA Miękinia.

Na pierwszy rzut oka mogło wydawać się, że Bogoria stanie przed łatwym zadaniem. Beniaminek Wschodzący Białystok Superligi nie był faworytem, ale sprawił graczom z Grodziska duże problemy.

Bogoria okazała się lepsza i wygrała dziewiąty mecz z rzędu w rywalizacji z Odrą. Tenisiści z Grodziska musieli walczyć o zwycięstwo, gdyż gospodarze wcale nie zamierzali tanio skóry sprzedawać. Wydawało się, że mecz przebiegnie wedle formuły „szybko, łatwo i przyjemnie”, jednak było wręcz odwrotnie. Odra zawiesiła wysoko poprzeczkę utytułowanemu rywalowi.

Udany debiut w barwach zespołu wicemistrza Polski zaliczył Jakub Kosowski. „Kosa” na początek spotkał się z Michałem Bańkoszem i pierwsze dwa sety wskazywały na to, że doświadczony zawodnik pewnie wygra. Tenisista gospodarzy nie załamał się. Bańkosz odrobił starty, a w czwartym secie w zasadzie wyrwał zwycięstwo i doprowadził do tie-break. Kosowski w decydującym momencie pokazał swój kunszt. Nestor Wasylkowski również musiał uznać wyższość „Kosy”. Gracz Bogorii wygrał zdecydowanie 3:0.

Zespół z Grodziska odniósł zwycięstwo, ale stracił punkt. Odra okazała się wymagającym rywalem, jednak Kosowski pokazał, że w lidze może okazać się mocnym elementem zespołu, który będzie walczył o odzyskanie mistrzowskiego tytułu.

Odra Metraco SA Miękinia – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Michał Bańkosz – Jakub Kosowski 2:3 (8:11, 7:11, 11:7, 13:11, 5:11)
Nestor Wasylkowski – Daniel Górak 2:3 (8:11, 1:11, 11:6, 11:9, 4:11)
Piotr Chodorski – Paweł Fertikowski 3:2 (11:7, 11:8, 6:11, 10:12, 12:10)
Michał Bańkosz – Daniel Górak 3:1 (11:8, 11:6, 7:11, 11:9)
Nestor Wasylkowski – Jakub Kosowski 0:3 (8:11, 4:11, 7:11)