Koreańczyk w Bogorii

Tenis Stołowy

Wicemistrz Polski w tenisie stołowym dokonał poważnego transferu. Zespół Bogorii Grodzisk Mazowiecki wzmocnił Jung Youngsik.

23-latek to utalentowany tenisista, który potrafi rywalizować pod presją i nie boi się ryzykownych zagrań. Bogoria potrzebuje graczy o wysokich umiejętnościach, gdyż musi godzić rywalizację w Superlidze ze zmaganiami w Lidze Mistrzów. Youngsik może okazać się cennym wzmocnieniem i wnieść wartość dodaną do ekipy z Grodziska. Warto zaznaczyć, że Koreańczyk jest 19. zawodnikiem światowego rankingu.

 

Do Bogorii 23-letniego tenisistę polecił Oh Sang Eun, czyli gwiazda grodziskiej drużyny. Jung Youngsik podpisał roczny kontrakt z wicemistrzem Polski. W poprzednim sezonie reprezentant Korei Południowej triumfował w grze pojedynczej w turnieju Australian Open, a w Phillipines Open był drugi. W 2011 roku wraz z Kim Min Seokiem sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata. Był także medalistą mistrzostw azjatyckich, a także mistrzostw świata juniorów.

 

Youngsik jest drugiem wzmocnieniem Bogorii przed nowym sezonem. Wcześniej do ekipy z Grodziska Mazowieckiego dołączył Jakub Kosowski. Zatem skład Bogorii przed nowym sezonem liczy już pięć nazwisk. Oprócz wspomnianych Youngsika i Kosowskiego w kadrze wicemistrza Polski są: Daniel Górak, Oh Sang Eun i Paweł Fertikowski.  

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.