Koniec dla Znicza Basketu

Na rywalizacji z drugoligową Rosą Sport Radom swój udział w Pucharze Polski zakończył Znicz Basket. Pruszkowianie przegrali na wyjeździe 73:76.

Dzięki dobrej grze zarówno w obronie, jak i w ataku, gospodarze kontrolowali przebieg gry w pierwszej połowie. Rosa Sport do przerwy prowadziła 46:36.

Po wznowieniu gry na parkiecie pojawił się Dominik Czubek, który w meczach ligowych spisuje się słabo, ale ma patent na rozgrywki pucharowe. Tym razem jednak nawet doświadczony zawodnik nie mógł poradzić sobie z radomskimi rywalami. Rosa Sport wypracowała 15-punktową przewagę.

Od tego momentu gospodarze oddali inicjatywę przyjezdnym, dzięki czemu na niecałe trzy minuty przed końcem Znicz Basket przegrywał jednym punktem. Niestety pruszkowianie nie zrobili kolejnego kroku. Rosa Sport utrzymała niewielkie prowadzenie i wywalczyła awans do ćwierćfinału. Tam spotka się z Asseco Prokomem Sopot lub Turowem Zgorzelec.

Rosa Sport Radom – Znicz Basket Pruszków 76:73 (29:23, 17:13, 14:16, 16:21)

Rosa Sport: Wiekiera 22 (2), Nikiel 13, Kardaś 10 (2), Donigiewicz 2, Michałek 2 oraz Podkowiński 13, Ignatowicz 5 (1), Zalewski 4, Wróbel 3, Sosnowik 2, Kapturski 0, Maj 0.

Znicz Basket: Radwan 13 (3), Nowak 12, Malewski 8, Aleksandrowicz 6 (1), Wheaterspoon 5 oraz Briegmann 22 (2), Czubek 3 (1), Fraś 2, Suliński 2