Kolejny sukces tenisistki z Raszyna. Tym razem triumfowała w Budapeszcie

Tenis

Iga Świątek ponownie triumfuje. Młodziutka tenisistka wygrała turniej ITF rozgrywany na Węgrzech. W finale pewnie pokonała Ukrainkę Katarynę Zawadzką 6:2, 6:2.

W całym turnieju Iga oddała tylko jednego seta i to w pierwszym meczu rozgrywanym z reprezentantką Węgier. Reka-Luka Jani pierwszego seta wygrała 0:6, ale kolejne odsłony tego spotkania były rozgrywane pod dyktando Świątek. Mecz zakończył się wynikiem 0:6, 6:2, 6:1 dla Polki.

W drugiej rundzie rywalką Świątek była Słowaczka Jana Cepelova, którą Iga pokonała 6:1, 6:0. W ćwierćfinale nieco problemów Polce sprawiła Hiszpanka Solvia Soler-Espinosa. O ile w pierwszym secie Iga wygrała 6:0, to drugi zakończył się wynikiem 6:4. W półfinale Świątek zmierzyła się z Austriaczką Barbara Hass, którą pokonała 6:2, 6:3. Finałowa potyczka z Ukrainka Kataryną Zawadzką zakończyła się wygraną Świątek 6:2, 6:2.

Iga Świątek dzięki wygranej w Budapeszcie znajdzie się blisko 230. miejsca w rankingu WTA. To otwiera jej drzwi do startów w eliminacjach do wielkoszlemowych turniejów.