Kolejne wyzwanie Banasika

Piłka Nożna

Dariusz Banasik wprowadził zespół Znicza Pruszków do I ligi. Pożegnał się z klubem i osiadł w Pogoni Siedlce, jednak od 2 stycznia 2017 roku poprowadzi kolejny klub. Tym raz Banasik przejmie stery Zagłębia Sosnowiec.

Szkoleniowiec nie porozumiał się z żółto-czerwonymi i w czerwcu pożegnał się z Pruszkowem. Efekty pracy trenera Banasika przy ul. Bohaterów Warszawy były widoczne. W sezonie 2014/2015 żółto-czerwoni awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie opadli z Lechem Poznań. Rok później świętowali awans do I ligi.

Po rozstaniu ze Zniczem, szkoleniowiec szybko znalazł zatrudnienie w Pogoni Siedlce. Banasik zaczął od zwycięstwa z GKS-em Tychy, ale potem jego podopieczni zanotowali trzy porażki. W końcu Pogoń, w której występują tacy piłkarze jak Marcin Burkhardt, Daniel Gołębiewski czy Arkadiusz Jędrych zaczęła nabierać wiatru w żagle. Na półmetku sezon siedlczanie zajmują 4. pozycję w tabeli i na wiosnę powalczą o awans. Już bez Banasika…

Od stycznia 43-letni trener będzie pracował w Sosnowcu. Zagłębie jest jednym z faworytów do awansu i początkowo zajmowało pozycję lidera, jednak po odejściu Jacka Magiery do Legii Warszawa sytuacja zespołu pogorszyła się. Piotr Mandrysz nie potrafił znaleźć wspólnego języka z drużyną. Po 19. kolejkach Zagłębie zajmuje 3. miejsce w tabeli i do drugiego GKS-u Katowice traci dwa punkty. Zadanie dla Banasika jest oczywiste: odrobić straty i awansować do ekstraklasy.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.