Kolejna porażka Znicza Basket

Koszykarze z Pruszkowa przegrali na wyjeździe z KS Spójnią Stargard 76:81. To trzecia porażka z rzędu Znicza Basket.

Wcześniej pruszkowscy koszykarze przegrywali z SKK Siedlce 78:86 oraz z Miastem Szkła Krosno 59:70. Ostatnią wygraną Znicz Basket odnotował 6 lutego, kiedy to na własnym parkiecie pokonał GKS Tychy 61:57.

Początek spotkania ze Spójnią nie układał się po myśli przyjezdnych. Po rzucie Pacochy było 6:0, jednak Znicz Basket z czasem doskoczył do rywali. "Trójka" Janiaka i było 13:10 dla gospodarzy. Gospodarze nie pozwolili gościom odrobić strat. Dobrze spisywali się Pacocha i Pieloch, którzy trafiali za trzy. W końcówce Spójnia dużo faulowała, jednak i tak wygrała pierwszą odsłonę – 23:14.

W połowie drugiej odsłony Znicz Basket wrzucił drugi bieg. Przyjezdni wzięli się za odrabianie strat i po akcji "2+1" Słupińskiego doprowadzili do remisu – po 30. Przez kilka minut toczyła się walka punkt za punkt, jednak Znicz Basket wyrównał. Rzut za trzy Czosnowskiego sprawił, że goście na półmetku prowadzili –  45:42.

Trzecia i czwarta kwarta wyrównane. Jednak skuteczniejsza była Spójnia, która odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Gospodarze wygrali różnicą pięciu punktów.

W całym spotkaniu Spójnia uzyskała 52,8 proc. skuteczność rzutów z gry. Gospodarze trafili aż 8 z 17 rzutów za trzy punkty. Znicz Basket osiągnął 44,8 proc. skuteczności rzutów z gry.

Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Patryk Przyborowski –  22. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Łukasz Pacocha –  29 "oczek".

KS Spójnia Stargard –  Znicz Basket Pruszków 81:76 (23:14, 19:31, 18:13, 21:18)