Kolejna porażka Znicza Basket

Koszykówka

Trzecia porażka z rzędu koszykarzy Znicza Basket Pruszków. Tym razem ulegli Biofarmowi Basket Poznań 58:66.

Podopieczni Marka Zapałowskiego oddali więcej rzutów, ale skuteczność nie była ich mocną stroną. Na plus pruszkowskiej drużyny należy zapisać praktycznie bezbłędną postawę na linii rzutów wolnych. Przyjezdni trafili 11 z 12 prób, ale to było za mało.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Znicza Basket. Po rzucie Ornocha było nawet 5:2, ale w kolejnych minutach przewagę budowali gospodarze – 19:10. W drugiej i trzeciej kwarcie na parkiecie toczył się wyrównany bój. Gospodarze mieli bezpieczną przewagę – 51:40.

W ostatniej odsłonie Znicz Basket odważnie zaatakował. Po rzucie Kordalskiego goście zbliżyli się do rywali – 53:57. Gospodarze szybko zareagowali i nie dali sobie odebrać zwycięstwa.

Po 12 punktów na swoim koncie zapisali Adrian Kordalski i Tomasz Madziar.

Biofarm Basket Poznań – MKS Znicz Basket Pruszków 66:58 (21:14, 15:13, 15:13, 15:18)