Kolarskie sukcesy GKK OPTY

Kolarstwo

Młodzi kolarze z Grodziska Mazowieckiego mają za sobą bardzo dobry okres. Formą imponował mistrz Polski juniorów młodszych Jakub Wangin.

Kolarstwo w Polsce ma bogatą historię. Jeszcze kilka lat temu przeżywaliśmy swego rodzaju niemoc, jednak ostatnio jest coraz lepiej. Rafał Majka w 2014 roku wygrał Tour de Pologne i był zwycięzcą kategorii górskiej w Tour de France. Z kolei Michał Kwiatkowski w Ponferradzie w 2014 roku sięgnął po tytuł mistrza świata. Polska ma zawodników o wysokich umiejętnościach, którzy występują w czołowych kolarskich ekipach świata.

Ważne jest, aby nie zapominać o zapleczu. GKK OPTY Mazowsze Grodzisk Mazowiecki szkoli młodych adeptów i to z bardzo dobrym efektem. Młodzi kolarze startują w kolejnych imprezach, w których zajmują miejsca w czołówce.

Zawodnicy GKK OPTY uczestniczyli w „Cudzie na Wisłą w Radzyminie”, gdzie całkowicie zdominowali rywalizację w juniorach młodszych. Na najwyższym stopniu podium stanął Bartosz Kucharski, drugi był Jan Kwiatkowski, a trzecie miejsce zajął mistrz Polski Jakub Wagin. W żakach  najwyższej uplasował się Adrian Kowalczyk, który zajął 5. lokatę. Tomasz Kowalczyk stanął na trzecim stopniu podium w młodzikach.

W Memoriale Stanisława Królaka najlepszy okazał się Jakub Wangin. Tuż za mistrzem Polski uplasował się Jan Kwiatkowski. Z kolei Jakub Jurasz był szósty w juniorach. W Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, które odbyły się w Abramowie zwyciężył Mateusz Pomaski w juniorach młodszych, a trzeci był Jan Kwiatkowski.