Kolarski Puchar Polski w Pruszkowie

Ponad 120 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Pucharze Polski w kolarstwie torowym, który odbył się na welodromie BGŻ ARENA.  Obsada trzydniowych zawodów była międzynarodowa, bo wśród uczestników znalazła się również reprezentacja Czech.

Wśród kobiet zdecydowanie najlepiej spisała się Renata Dąbrowska, która wygrała aż sześć spośród dziewięciu konkurencji. 21-letnia zawodniczka PTC Pruszków triumfowała w sprincie, keirinie, scratchu, wyścigu na 500 metrów oraz w rywalizacji drużynowej w sprincie i na 2000 metrów. Dzięki temu zwyciężyła również w klasyfikacji omnium, wyprzedzając Katarzynę Pawłowską (UKS Jedynka Limaro Kórnik) i Dominikę Żukowską (Ziemia Brzeska). Wśród mężczyzn dominowali kolarze ALKS Stal-Ocetix Grudziądz. W omnium sprinterskim (składającym się ze sprintu klasycznego, keirinu, sprintu drużynowego i wyścigu na 1000 metrów) zajęli wszystkie miejsca na podium. Wygrał Adrian Tekliński, przed Rafałem Sarneckim i Krzysztofem Makselem. Zawodnicy klubu z Grudziądza byli najlepsi również w klasyfikacji omnium średniodystansowego (3000 metrów, wyścig punktowy i drużynowy, scratch, madison). Zwyciężył Dawid Głowacki, przed Jakubem Średzińskim. Trzecie miejsce zajął Czech Jan Kaduch.

– To był świetny sprawdzian dla naszych torowców, głównie juniorów i młodzieżowców – ocenił prezes Polskiego Związku Kolarskiego Ryszard Szurkowski. – Bardzo dobra frekwencja, organizacja i wysoki poziom sportowy. Były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs udowodnił, że znakomicie organizuje nie tylko Poland Bike Marathon, ale również imprezy na torze.

Puchar Polski w Pruszkowie był ostatnim testem formy przed Mistrzostwami Polski juniorów i młodzieżowców w konkurencjach torowych, które od 24 do 27 lipca zostaną rozegrane także na torze BGŻ Arena w Pruszkowie.