Kolarski talent ze stypendium

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim doskonale wiedzą, że Jakub Wangin ma ogromny talent sportowy. Nie jest piłkarzem, ale kolarzem. Wangin czuje się na rowerze jak ryba w wodzie.

Młody kolarz rozwija swój talent w zespole GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki. Wangin jest najlepszym zawodnikiem w kraju. W tym roku utalentowany sportowiec wywalczył mistrzostwo Polski juniorów młodszych w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego. Zawodnicy mieli do pokonania piekielną trasę, która obnażyła wszystkie ich słabości. Nie wszyscy ukończyli wyścig. Przejechać prawie 110 kilometrów to jest wyczyn. Dokonał tego Wangin, który jako pierwszy przekroczył linię mety. Jechał trzy godziny, a potem długo cieszył się z wygranej. Drugiego zawodnika wyprzedził o 43 sekundy.

Kolarstwo to dyscyplina, która wymaga niezwykłej siły, wiary, mocnych nóg, a przede wszystkim uporu i umiejętności walki z własnym organizmem. Trasy wyścigów są różne. Zawodnicy muszą być przygotowani na wiele niespodzianek. Od skurczy poprzez głód i ogromne pragnienie do awarii sprzętu. Wangin jest na początku swojej kariery, ale pokazał swój talent. W tym roku wywalczył tytuł mistrza Polski. Z dobrej strony pokazał się również w „Cudzie na Wisłą w Radzyminie”, gdzie uplasował się na trzeciej pozycji.

Kuba swoją pasję kolarską łączy z nauką w Liceum Ogólnokształcącym w Grodzisku Mazowieckim. Rada Miejska doceniła jego talent i osiągnięcia przyznając mu stypendium. To z pewnością pokazuje, że warto ciężko trenować. Dla młodego sportowca ważne jest, aby ktoś doceniał jego ciężką pracę. Daje to radość i satysfakcję, a zarazem motywuje do dalszej pracy.