Kolarski mistrz z Grodziska

Kolarstwo

Jakub Wagin reprezentujący GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki wywalczył mistrzostwo Polski juniorów młodszych w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 109,9 kilometra. Kolarze stanęli przed nie lada wyzwaniem, ale stawka była ogromna. W końcu rywalizacja toczyła się o tytuł mistrza Polski juniorów młodszych.

Do startu w zawodach zgłoszonych było 120 kolarzy, a wyścig ukończyło 85. Wszyscy starali się trzymać w grupie i równomiernie rozkładać siły, aby wytrzymać trud całej trasy. W końcu na ucieczkę zdecydował się Jakub Wagin i była to słuszna decyzja. Zawodnik GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki oderwał się od grupy, zmierzając w kierunku mety. Wagin musiał odbierać atak Mateusza Jakubasza z UKS Koźminianka Koźminek. Zawodnik z Grodziska nie pozwolił się dogonić rywalowi i jako pierwszy przekroczył linię mety.

Wagin po trzech godzinach mógł wznieść ręce w geście triumfu. Jakubasz stracił do zwycięzcy 43 sekundy i zajął drugie miejsce, trzeci zawodnik pojawił się na mecie minutę po mistrzu Polski juniorów młodszych. Wagin jechał z przeciętną prędkością 36km/h.