Kolarska elita zawita do Pruszkowa

Kolarstwo

Pruszkowski welodrom czeka już na uczestników mistrzostw Polski w kolarstwie torowym elity. Emocje, zaangażowanie, mordercze wyścigi i walka na całego w jednym celu. Każdy chce sięgnąć po medal. Kto spełni marzenia?

Niedawno zakończyło się święto sportu, czyli Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. W kolarstwie torowym Polakom nie udało się sięgnąć po medal, choć blisko sukcesu był Damian Zieliński. Emocje jeszcze nie opadały, a już szykujemy się do kolejnej wielkiej imprezy. Pruszkowski tor kolarski ponownie zapłonie. Na starcie pojawią się seniorzy oraz juniorzy młodsi i juniorki młodsze.

Rywalizacja rozpocznie się 31 sierpnia i potrwa do 4 września. W środę zmagania rozpoczną się od eliminacji w wyścigu drużynowym, które zaplanowano na 16.00. Warto uwzględnić w swoich planach popołudnie na BGŻ Arenie. W kolejnych dniach kolarskie emocje obecne będą niemal od samego rana. 1 i 4 września początek zmagań o 10.00, zaś 2 i 3 września godzinę później. – Rywalizacja rozpocznie się od eliminacji a następnie od finału wyścigu drużynowego, sprintu drużynowego i wyścigu punktowego. Kolejne dni zawodów będą wypełnione wyścigami po brzegi. Drugiego dnia zawodów będą się ścigać specjaliści w sprincie. Ostatnie dwa dni mistrzostw zawodnicy będą walczyć o medale w keirinie i dokończą rywalizację w omnium – prezentuje Patrycja Sitarska z Polskiego Związku Kolarskiego.

Niestety, w Pruszkowie nie zobaczymy zawodników, którzy startowali w Rio de Janeiro. Mimo to gwiazd nie zabraknie. Pojawi się doświadczony Kamil Kuczyński, który zdobywał medale mistrzostw Europy. 30-latek w 2005 roku we Włoszech wywalczył złoto w sprincie drużynowym. O medal mistrzostw Polski powalczy Grzegorz Drejgier. W ubiegłym roku 26-letni kolarz wywalczył srebro w mistrzostwach Europy w Grenchen.

Wstęp na zawody jest wolny.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.