Klęska Znicza

Piłka Nożna

Siarka Tarnobrzeg zatrzymała marsz Znicza Pruszków. Piłkarze Dariusza Banasika zmierzali na podium II ligowych rozgrywek, jednak ich dobra passa została przerwana. Na własnym stadionie pruszkowska ekipa poniosła dotkliwą porażkę.

Znicz mógł się pochwalić fantastycznymi statystykami. Zespół z Pruszkowa wygrał trzy kolejne spotkania i nie przegrał ośmiu meczów z rzędu. Podopieczni trenera Banasika maszerowali na podium i zatrzymali się na 4. miejscu. Przezimują na tej pozycji, ale nastroje na koniec rundy jesiennej graczom Znicza popsuła Siarka Tarnobrzeg.

Nie udało się wykorzystać atutu własnego terenu. Siarka „rozklepała” defensywę Znicza. Piotr Misztal mógł rozkładać bezradnie ręce. Jako pierwszy do siatki Znicza trafił Marcin Stefanik, który wykorzystał rzut karny w 23. minucie. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:2.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej. W 56. minucie gry na 3:0 wynik podwyższył Daniel Koczon i było pozamiatane. Siarka mogła spokojnie kontrolować grę, aby po końcowym gwizdku dopisać trzy punkty do swojego konta. Goście nie zamierzali poprzestać na trzech bramkach. Misztala pokonał również Adrian Chłoń. 0:4 na własnym boisku to dotkliwa porażka. Znicz kończy rundę jesienną słabym spotkaniem, ale ma dobrą pozycję wyjściową przed drugą częścią rozgrywek.

Znicz Pruszków – Siarka Tarnobrzeg 0:4 (0:2)
Stefanik 23’k, Buczek 25′, Koczon 56′, Chłoń 67′

Znicz: Misztal – Rackiewicz, Jędrych, Mysiak, Kucharski – Górka, Machalski, Banaszewski, Kopciński (63′ Stryjewski), Kaczmarek – Kubicki
Siarka: Pawlus – Stępień, Stefanik, Waleńcik, Kościelny, Stromecki, Więcek,  Chłoń, Domański, Koczon (83′ Woźniak), Buczek (86′ Głaz)