Karateka z Grodziska sięgnął po mistrzostwo

Grodzisk Maz.

Dominik Parol z UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki po raz kolejny potwierdził, że jest w wyśmienitej dyspozycji. Karateka triumfował w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin w Dobrym Mieście.

Podopieczny Tomasza Basiaka imponuje formą. To dobry znak przed majowymi mistrzostwami Europy w Tbilisi. Zawodnik UKS Sparta znalazł się w kadrze Polski na czempionat Starego Kontynentu. Parol jest najlepszy w zestawieniu Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai w kategorii 70kg.

W Dobrym Mieście Parol nie miał sobie równych. Warto nadmienić, że karateka UKS Sparta po raz Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego. Parol wygrał również ubiegłoroczne zmagania w Ostrołęce. Do tytułu mistrzowskiego w Dobrym Mieście dołożył również miano najlepszego zawodnika imprezy.

Ten sezon w wykonaniu Parola jest wręcz idealny. Karateka z Grodziska w każdym starcie daje z siebie wszystko i widać tego efekty. Od początku sezonu zdobył mistrzostwo Polski młodzieżowców U21, wicemistrzostwo opolskiego Challengera oraz uplasował się na drugim miejscu w Pucharze Polski Seniorów.

Kolejnym celem jest Tbilisi. W swoim dorobku Parol ma już tytuł mistrza Europy juniorów, który wywalczył w Antwerpii. Teraz czas na sukces w rywalizacji seniorskiej. Trzymamy kciuki za karatekę z Grodziska. Mistrzostwa Europy w karate shinkyokushin odbędą się w dniach 13-14 maja.