Karatecy zawitają do Podkowy

Sporty Walki

Wielkimi krokami zbliżają się sportowe emocje w Podkowie Leśnej. Miłośnicy karate będą mogli z bliska podziwiać rywalizację w Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w karate tradycyjnym. Rywalizacja odbędzie się w dniach 14-15 maja.

W Podkowie zapowiadają się pełne emocji zmagania. Nie zabraknie zawodników z lokalnych klubów, którzy będą liczyli na wsparcie kibiców. – Na chwilę obecną mamy zgłoszonych ok. 300 zawodników. Startować będą karatecy oczywiście z Pruszkowa, a także z Płockiej Akademii Karate Tradycyjnego, Mazowieckiej Akademii Karate Warszawa, Mazowieckiego Stowarzyszenia Karate Tradycyjnego AiDo Warszawa, Akademii Karate Tradycyjnego Piaseczno, MKKT Nikobushi Grodzisk Mazowiecki, UKS Budo Grodzisk Mazowiecki, UKKT Praga Południe Warszawa – wylicza Łukasz Klimczewski, jeden z organizatorów zawodów.

Organizacja mistrzostw to ogromne przedsięwzięcie. Wymaga zaangażowania wielu osób, które w najważniejszym momencie ustąpią miejsca zawodnikom. – Zawody organizowane są w ciągu dwóch dni. Logistycznie działamy już od piątku celem przygotowania sali, mat itp. W sobotę przed zawodami odbywać się będzie regionalny kurs sędziowski. Przy organizacji MWwKT pracuje ok. 20-30 osób. Kategorii wiekowych na najbliższych zawodach będzie aż 9. Rywalizować będą także karatecy w konkurencji senior plus. Rzadko się zdarza, aby konkurencje niebyły obsadzone w pełni. Podczas grudniowych zawodów w jednej z kategorii o medale walczyło ponad 70-ciu zawodników. Są oczywiście kategorie, gdzie tych startujących z różnych względów jest mniej – przedstawia Klimczewski.

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w karate tradycyjnym odbędą się w dniach 14-15 maja w Zespole Szkół w Podkowie Leśnej przy ul. Jana Pawła II 20. Impreza będzie otwarta dla widzów.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.