Kadra będzie trenowała w Pruszkowie

Pruszków

Biało-czerwoni wybrali właśnie Pruszków jako miejsce swoich przygotowań do turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata.

Futsalowa reprezentacja Polski zjawi się w Pruszkowie już 4 grudnia. Trener Andrzej Bianga chce szlifować formę zawodników przed ważnymi meczami oraz doskonalić rozwiązania taktyczne. W Pruszkowie biało-czerwoni przebywać będą do 9 grudnia. – Kadra futsalu jest na ostatnim etapie przygotowań się do mistrzostw świata. Reprezentacja zakwateruje się w hotelu ComfortBiznes. Przyjadą do nas 3 grudnia wieczorem. Kolejny dzień rozpoczną od odnowy biologicznej. Do wtorku będą trenowali w naszej hali – mówi Dariusz Kulpik z Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowych w Pruszkowie.

Nasi kadrowicze w dniach 10-13 grudnia w Povoa de Varzim będą rywalizowali o awans do futsalowych mistrzostw świata. W grupie zmierzą się z Portugalią, Rumunią i Norwegią. Warto zaznaczyć, że Polakom tylko raz udało się zakwalifikować do światowego czempionatu. Polacy wystąpili na mistrzostwach w Hongkongu w 1992 roku.

Pruszków jest chętnie odwiedzany przez sportowców. W 2010 roku na obiektach Znicza trenowała piłkarska reprezentacja Polski, którą prowadził Franciszek Smuda. Piłkarze przygotowywali się do towarzyskiego spotkania z Bułgarią. Przy okazji „stare śmieci” mogli odwiedzić Robert Lewandowski i Radosław Majewski, którzy swego czasu grali w Zniczu. Pruszków był również miejscem zgrupowania kadry szczypiornistów. Biało-czerwoni pod okiem Michaela Bieglera w grudniu 2014 roku trenowali w BGŻ Arenie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.