Kaczmarek królem asyst

Piłka Nożna

Piłkarze Znicza Pruszków wykonali kawał dobrej roboty. Awans do I ligi jest ogromnym sukcesem żółto-czerwonych. Kto w zakończonym sezonie decydował o obliczu Znicza?

W piłce nożnej liczą się bramki. To one decydują o zwycięstwach. Kibice czekają na piękne gole, a szczególną sympatią darzą tych, którzy je zdobywają. Znicz w zakończonym sezonie strzelił 53 bramki. Jednak w drużynie zabrakło snajpera z prawdziwego zdarzenia. Aż pięciu graczy żółto-czerwonych zapisało na swoim koncie po 6 goli. W tym gronie jest dwóch obrońców: Arkadiusz Jędrych oraz Maciej Mysiak. Honor graczy przedniej formacji uratował Tomasz Chałas, który dołączył do zespołu zimą. W gronie najskuteczniejszych piłkarzy są: Maksymilian Banaszewski i Patryk Kubicki. Kolejny na liście z dorobkiem pięciu bramek jest Andrzej Niewulis, czyli zawodnik o cechach defensywnych. Cztery gole zdobył Krzysztof Kopciński. Trzy razy na listę strzelców wpisywali się Paweł Kaczmarek i Maciej Machalski. Dwa gole zdobył Aleksander Jagiełło, który w zespole pojawił się w przerwie zimowej. Swój udział w dorobku bramkowym mieli: Przemysław Kita oraz Marcin Rackiewicz zdobywając po jednej bramce.

Wielbimy tych, którzy zdobywają bramki, ale na ich chwałę pracują inni. Mistrzowie ostatniego podania, bo o nich mowa, często imponują przeglądem pola oraz precyzją. Najlepszym asystentem w pruszkowskiej drużynie jest Paweł Kaczmarek, który 12 razy otwierał drogę do siatki kolegom. Precyzją wykazał się również Przemysław Kita. Zawodnik zanotował 7 asyst. Maksymilian Banaszewski potrafi zdobywać bramki i asystować. Pomocnik zapisał na swoim koncie 6 asysty, czyli o dwie więcej niż Tomasz Chałas. 

Żółto-czerwoni w przekroju sezonu 2015/2016 stracili 33 bramki. Obrona Znicza lepiej radziła sobie w spotkaniach wyjazdowych. Na obcym terenie pruszkowska ekipa straciła 15 goli, a u siebie 18. Znicz więcej punktów zdobył na własnym terenie niż na wyjazdach (33-31). Jednak na obcym terenie żółto-czerwoni przegrali tylko dwa razy. Z kolei przy Bohaterów Warszawy zanotowali cztery porażki.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.