Juniorzy Znicza świętują awans

Piłkarze Znicza Pruszków z rocznika 1998 poszli w ślady kolegów z pierwszego zespołu. Podopieczni Roberta Kochańskiego wywalczyli awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Znicz po morderczych zmaganiach w Ekstralidze stanął do rywalizacji barażowej. O awans żółto-czerwoni walczyli z Ceramiką Opoczno. Na własnym stadionie wygrali 4:1, jednak musieli się mieć na baczności w spotkaniu rewanżowym. Ceramika zamierzała walczyć do samego końca.

Zawodnicy Znicza postawili kropkę nad „i”, choć nie było to łatwe. Od 43. minuty przegrywali 1:0 po trafieniu Kowalczyka z rzutu karnego. W drugiej części gry podopieczni Roberta Kochańskiego ruszyli do przodu i szybko wyrównali. Popławski wykorzystał podanie Łąbędy i w 53. minucie był remis. Ceramika stwarzała sobie kolejne okazje, ale bez efektu. W bramce dobrze spisywał się Połeć. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale kunszt pokazał Dróżdż. Indywidualna akcja zakończona strzeleniem gola przypieczętowała awans zespołu do CLJ.

W A1 Junior Ekstralidze Znicz do samego końca bił się o pozycję lidera, która umożliwiała grę w barażach. Na ostatniej prostej żółto-czerwoni pokonali Wisłę Płock 4:2 i zrobili pierwszy krok w kierunku spełnienia marzeń.

Warto nadmienić, że Znicz grał bezkompromisowo. W 10 ligowych starciach zanotował siedem zwycięstw i trzy porażki. Na deser zespół Kochańskiego dołożył dwie wygrane z Ceramiką. Teraz przed młodymi zawodnikami kolejne wyzwania i zmagania w Centralnej Lidze Juniorów.