Jung poszedł w górę

Tenis Stołowy

Bogoria Grodzisk Mazowiecki ma w swoim gronie czołowego tenisistę stołowego świata. W grudniowym rankingu ITTF Jung Youngsik zajmuje 13. pozycję.

Niepodzielnie na świecie panują Chińczycy. Liderem rankingu jest Long Ma, ale po palcach depczą mu Zhendong Fan i Xin Xu. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Europy jest Dimitrij Ovtcharov, który zajmuje 4. lokatę.

Kibiców tenisa stołowego w Polsce cieszy fakt, że w szeregach wicemistrza kraju występuje trzynasty zawodnik świata. Jung Youngsik w porównaniu z poprzednim zestawieniem zanotował awans o jedną pozycję.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w światowym rankingu jest Daniel Górak z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Popularny „Góra” zajmuje 62. miejsce. Aż o dwanaście pozycji w dół spadł Jakub Kosowski. „Kosa” zajmuje 157. lokatę.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.