Jeden krok do utrzymania

Koszykarze Znicza Basket Pruszków wygrali w Jaworznie mecz Termo Rexem i w rywalizacji (do trzech zwycięstw) decydującej o utrzymaniu w I lidze prowadzą 2:1.

Jeszcze przed wyjazdem do Jaworzna trener pruszkowian Michał Spychała twierdził, że rywalizacja na Śląsku będzie niezwykle zacięta i może się w niej zdarzyć wszystko. Zapewniał jednak, że jego zespół powalczy o całą pulę, czyli dwa zwycięstwa gwarantujące utrzymanie.

Pierwszy krok Znicz już uczynił, wygrywając po dogrywce 72:71. W pierwsze j połowie spotkania lepiej zaprezentowali się jaworznianie, dzięki czemu na przerwę do szatni schodzili z siedmiopunktową zaliczką. W trzeciej kwarcie podopieczni Michała Sychały zagrali jednak skutecznie w obronie i odważnie w ofensywie. Tym samym doprowadzili do remisu przed czwartą odsłoną meczu. Także ta kwarta nie przyniosła rozstrzygnięcia, dlatego potrzebnych było dodatkowych pięć minut gry.

W dogrywce o jeden punkt lepszy był Znicz i dziś (niedziela) o godz. 20.00 stanie przed szansą zakończenia całej serii.

MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno – MKS Znicz Basket Pruszków 71:72 (17:14, 18:14, 12:19, 19:19, 5:6)

Punkty dla MCKiS: Klocek 18 (10 zbiórek), Grochowski 14, Przyborowski 12, Goldammer 9, Bukowiecki 6, Nowerski 6, Wróbel 4, Jędros 2, Śpica 0.

Punkty dla Znicza Basket: Wojtyński 13, Aleksandrowicz 12, Lewandowski 10, Put 9, Mieczkowski 8, Linowski 7, Matuszewski 7, Kulikowski 5, Czosnowski 1, Janik 0.