Jak przygotowuje się Pogoń?

Piłka Nożna

Pogoń Grodzisk Mazowiecki wiosną będzie biła się o utrzymanie w gronie III-ligowców. Zespół z Al. Mokronoskich ciężko pracuje, aby przygotować się do rywalizacji w rundzie wiosennej.

Po pierwsze, nowy trener. Są również wzmocnienia. Był wyjazd do austriackiego Weiz, gdzie Pogoń rozegrała sparing z drużyną SC Sparkasse. Dodatkowo zespół z Grodziska stoczył kilka bojów, w których szkoleniowiec mógł sprawdzić różne warianty taktyczne.

W grudniu stery Pogoni przejął Marek Końko, który zastąpił Tomasza Matuszewskiego. Nowy trener grodziskiej drużyny pracował wcześniej w Polonii Warszawa, Wiśle Płock, Wdzie Świecie i Starcie Otwock. Cel postawiony przed Markiem Końko jest powszechnie znany. Chodzi o utrzymanie drużyny w trzeciej lidze.

Zimą do zespołu dołączyło dwóch piłkarzy. Dominik Dukalski już wcześniej występował w Pogoni, ale zaledwie pół roku. Napastnik ma za zadanie poprawić skuteczność grodziskiej ekipy. Ostatnio bronił barw Hutnika Warszawa. Nowym graczem Pogoni został również Andrzej Krajewski. 20-letni obrońca w rundzie jesiennej występował w Pilicy Białobrzegi. Rozegrał 26 spotkań w III lidze. Krajewski jest wychowankiem Polonii Warszawa.

W trakcie zimowych przygotowań Pogoń rozegrała sześć spotkań. Grodziszczan czeka jeszcze mecz z Mazovią Mińsk. W spotkaniach sparingowych Pogoń prezentuje się bardzo dobrze. Piłkarze z Al. Mokronoskich wygrali pięć spotkań. Pokonali kolejno Bzurę Chodaków, Mazur Karczew, Świat Nowy Dwór Mazowiecki, Pelikana Łowicz oraz Ożarowianka Ożarów. Pogoń przegrała jedynie z SC Sparkasse Weiz, któremu uległa 2:3.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.