Jagiełło dał nadzieję, Prokić wbił gwóźdź do trumny

Znicz Pruszków na kolanach. W zaległym spotkaniu 23. kolejki Nice I ligi żółto-czerwoni przegrali z GKS-em Katowice 1:4.

Po efektownym zwycięstwie w Sosnowcu (3:0 z Zagłębiem), żółto-czerwoni byli naładowani pozytywną energią. Podopieczni Dariusza Kubickiego chcieli utrzeć nosa kolejnemu faworytowi do awansu. Do Pruszkowa przyjechał GKS Katowice, który w ostatniem meczu przegrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:2).

Żółto-czerwoni bardzo chcieli, ale momentami byli bezradni. W pierwszej połowie starali się grać agresywnie i neutralizować atuty rywala, jednak to goście mogli się cieszyć. Cios wyprowadził Grzegorz Goncerz, który wpisał się na listę strzelców w 32. minucie. Napastnik GKS-u miał swój dzień, bo w drugiej połowie podwyższył wynik spotkania. Nadzieję w serca kibiców wlał Aleksander Jagiełło, który w 85. minucie popisał się przepięknym uderzeniem. Mateusz Abramowicz nie miał żadnych szans i mógł jedynie odprowadzić piłkę wzrokiem.

Gospodarze nie poszli za ciosem, lecz zaczęli popełniać błędy. GKS bezlitośnie je wykorzystał. Jerzy Brzęczek wykazał się nosem wpuszczając na boisko Andreję Prokicia. W ostatnich minutach Serb zdobył dwie bramki. – Udało nam się wrócić do spotkania po fantastycznym strzale Olka Jagiełły i wydawało się, że możemy marzyć o zdobyciu jednego punktu – mówił Dariusz Kubicki, trener Znicza Pruszków. – Na pewno można było uniknąć tych dwóch ostatnich bramek, szczególnie trzeciej. Zawodnik ma piłkę, próbuje ją zastawić. Rywal dysponuje dużo mniejszymi warunkami fizycznymi, przepycha i zdobywa bramkę – dodawał.

O spotkaniu trzeba jak szybciej zapomnieć, bo przed zawodnikami Znicza kolejne spotkania. – Zaczynamy operację Podbeskidzie – podkreśla Kubicki.

W 25. kolejce żółto-czerwoni pojadą do Bielska-Białej. Spotkanie z Podbeskidzie zostanie rozegrane 8 kwietnia o 18.00.

Znicz Pruszków – GKS Katowice 1:4 (0:1)