Iga Świątek wygrywa w pierwszej rundzie Australian Open

Tenis

17-letnia tenisistka z Raszyna triumfuje w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open! We wtorek rano czasu polskiego pokonała Rumunkę Anę Bogdan 6:3, 3:6, 6:4.

Iga Świątek kontynuuje dobrą passę z eliminacji, choć wtorkowy mecz do łatwych nie należał. Notowana na 81. miejscu w rankingu WTA zawodniczka z Rumunii walczyła o każdą piłkę. Ale już w trakcie pierwszego seta widać było, że podobny zamiar ma debiutująca w wielkoszlemowym turnieju Świątek. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 6:3 dla polskiej tenisistki.

Przebudzeniem Any Bogdan można nazwać drugi set, przegrany przez Polkę do 3. Trzeci to już dreszczowiec z nagłymi zwrotami akcji. W tym prowadzeniem Rumunki przy stanie 3:2. Iga Świątek nie straciła jednak zimnej krwi. Zakończyła spotkanie drugą piłką meczową, wygrywając trzeciego seta  6:4.

W drugiej rundzie Australian Open Iga zmierzy się z Włoszką Camilą Giorgi.