Iga Świątek walczy w drugiej rundzie w Toronto

Tenis

Młoda tenisistka z Raszyna podbija kolejne światowe korty. W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego wystąpi w drugiej rundzie turnieju WTA w Toronto. Jej rywalką będzie Karolina Woźniacka.

Dla Igi Świątek to debiut w kanadyjskim Rogers Cup. Zaczęła od udanych eliminacji, w których pokonała najpierw notowaną z numerem 296 w rankingu WTA Shelby Rogers (6:4, 7:5), a następnie Heather Watson (6:4, 6:2), która w WTA może poszczycić się 107. lokatą.

We wtorek Polka kontynuowała dobrą passę. Zaledwie 20 minut trwał pojedynek z Australijką Ajlą Tomljanović (WTA 45). Przeciwniczka Igi poddała mecz przy stanie 4:1 w pierwszym secie. W tym krótkim pojedynku zawodniczka z Raszyna zapisała na swoim koncie 18 z 29 wszystkich rozegranych punktów.

W drugiej rundzie Iga Świątek zmierzy się z rozstawioną z numerem 15. Karoliną Woźniacką. To dobrze znana w naszym kraju reprezentantka Danii, finalistka Rogers Cup sprzed dwóch lat.

Polsko-duński mecz o 1/8 turnieju w Toronto rozpocznie się w nocy ze środy na czwartek naszego czasu. Świątek i Woźniacka pojawią się na korcie po zakończeniu pojedynku Sereny Williams z Elise Mertens.