Iga do boju!

Tenis

Iga Świątek awansowała o drugiej rundy rozgrywek wielkoszlemowego turnieju Australian Opem. O godz. 1.00 czasu polskiego rozegra swój mecz z Camilą Giorgi.

Tenisistka z Raszyna ma na swoim koncie wiele wygranych i nagród. Również w najważniejszych turniejach tenisowych. W ubiegłym roku wygrała juniorski Wimbledon. Teraz przyszło jej grać już w seniorskich rozgrywkach.

Siedemnastolatka pomyślnie przeszła przez kwalifikacje. W pierwszej rundzie Australian Open zmierzyła się z Rumunką Aną Bogdan, którą pokonała 6:3, 3:6, 6:4. W drugiej rundzie jej rywalką będzie 27-letnia Włoszka Camila Giorgi. Dla Igi będzie to trudny mecz. W ubiegłym sezonie Giorgi zanotowała swój najlepszy wynik w turnieju wielkoszlemowym – doszła do ćwierćfinału Wimbledonu. We wrześniu w Tokio w turnieju WTA Premier Series dotarła do półfinału po drodze pokonując m.in. Caroline Woźniacki. W rankingu WTA Giorgi zajmuje 27. pozycję.

Iga Świątek z Camilą Giorgi zmierzy się w czwartek 17 stycznia o godz. 11.00 (godz. 1.00 czasu polskiego).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.